Ідея Marmot виникла в квітні 1971 на крижаних полях Джуно, на Алясці. Майбутні гляціологи, студенти університету Санта-Круз Ерік Рейнолдс і Дейв Хантлі запропонували ідею створення Marmot Club - Клубу Сурков.

Незважаючи на те, що час вони проводили весело, їм було холодно, сиро і незатишно в тому спорядженні, що вони використовували. Хоча це спорядження було кращим на ринку в той час. Повернувшись в теплу Каліфорнію, вони вирішили, що зможуть створити новий вид одягу, в якій не буде холодно і сиро. Ерік і Дейв були впевнені в тому, що зроблять її краще, ніж інші, і доб'ються успіху на цьому терені.

Так з'явився Marmot Club-Клуб Сурков. Головне правило клубу - кожен є президентом, тобто всі рівні. Щоб стати членом Клубу Сурков необхідно було піднятися на крижану вершину з іншим членом клубу. Інші правила полягали лише в тому, щоб підтримувати хорошу спортивну форму.

Незабаром Ерік і Дейв налагодили виробництво дослідних зразків з пуху прямо в кімнаті гуртожитку в Санта-Крузе. Їх першими творіннями були пухові жилет, светр і куртка. Хлопці знали толк в пуху (як і в холоді) і дуже скоро вони зуміли виготовити три перших пухових спальних мішки Marmot. Теплим з них був PIKA (тепер відомий як CWM), він міг зберігати тепло при -45 С і коштував всього 168 $ (за цінами 1975 року).

У 1973 р., Ерік з Томом Бойсом з компанії "Grand Junction" здійснили зимове сходження на Grand Teton в Вайомінгу. І наступної весни команда Marmot складалася вже з Еріка, Дейва і Тома. Трійка орендувала 100-літню будівлю недалеко від центру міста, в якому раніше був гастроном. У ньому вони відкрили магазин під назвою «Marmot Mountain Works» ( «Творчість Гірських Сурков»). Тоді бізнес був не таким вдалим, як зараз, тому вони ледь зводили кінці з кінцями. Доводилося підробляти, навчаючи туристів кататися на гірських лижах. Але саме навесні 1974 компанія Marmot офіційно з'явилася на світ.